STRONA GŁÓWNA BAZA NOCLEGOWA POLE NAMIOTOWE WYPOŻYCZALNIA ATRAKCJE GALERIA

KONTAKT

GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE - DWOREK  NA KOŃCU ŚWIATA

      Jeżeli jesteś zmęczony cywilizacją i szukasz kultowego miejsca na wypoczynek , takiego z kameralną atmosferą, cichego i spokojnego, otoczonego dziewiczą przyrodą i krystalicznie czystym powietrzem, z niewielkim zaludnieniem, takiego zagubionego gdzieś na końcu świata... To właśnie znalazłeś takie miejsce  - to Dworek na Końcu Świata nad Biebrzą!!!

Panorama Kopytkowa i naszego gospodarstwa wiosną od strony północnej i od zachodu.

 

     Nasze gospodarstwo agroturystyczne Dworek na Końcu Świata położone jest na tzw. „zielonych płucach Polski ” czyli na Podlasiu. W centralnej części tego regionu znajduje się rozległa Dolina Biebrzy i Bagna Biebrzańskie. W samym środku tych bagien pomiędzy rzeką Biebrzą a Rezerwatem „Czerwone Bagno” jest mała wieś Kopytkowo i nasze gospodarstwo. Takie usytuowanie kwatery daje 100% gwarancję obcowania na co dzień z dziewiczą biebrzańską przyrodą, która nierzadko sama wchodzi na nasze podwórko. Takie położenie daje również 100% gwarancję na możliwość oddychania krystalicznie czystym Biebrzańskim powietrzem, ponieważ w promieniu dziesiątek kilometrów nie ma żadnego przemysłu. A gwarantem ciszy i spokoju w okolicy jest fakt że wieś Kopytkowo leży wewnątrz Biebrzańskiego Parku Narodowego i że jest to niewielka – urocza osada zagubiona gdzieś na końcu świata, którą zamieszkują na stałe zaledwie trzy rodziny.

Panorama Kopytkowa i naszego gospodarstwa wiosną od strony wschodniej i latem od południowego zachodu.

 

     Od wielu lat w takich to właśnie okolicznościach przyrody i upojnego spokoju prowadzimy nasze rodzinne gospodarstwo agroturystyczne. Posiadamy niewielką, zaledwie kilku miejscową bazą noclegową pod dachem, do tego niewielkie lecz uroczo położone przyzagrodowe pole namiotowe o nazwie Biebrzańskie Safari. Staramy się zapewnić naszym gościom maksimum ciszy i spokoju a dla chętnych odpowiednią ilość aktywnego wypoczynku na łonie Biebrzańskiej przyrody.

Gospodarstwo od frontu - od południa

Nasza recepcja z częścią podwórka

Budynek Główny z pokojami gościnnymi od frontu z bliska.

 
       W naszym gospodarstwie mają państwo do zakwaterowania prawe skrzydło Budynku Głównego gdzie znajdują się trzy pokoje gościnne,
dwie łazienki i oddzielna kuchnia wyposażona we wszystko by można było we własnym zakresie przygotować całodzienne wyżywienie. Osoby nie lubiące gotować, mogą korzystać z posiłków – śniadania i obiadokolacji które przygotowuje gospodyni. Posiłki dostarczane są bezpośrednio do kuchnio/jadalni spakowane w termosach do spożycia we własnym gronie zgodnie z wytycznymi COVID . Istnieje możliwość wynajęcia tych pomieszczeń jako całość na wyłączność w formie tzw – Mieszkania Wakacyjnego. Do tego goście z pokoi gościnnych mają przygotowane zaciszne miejsce piknikowe w formie zadaszonej i ogrodzonej wiaty ze stołem i ławami- tzw ” Kanciapek ” gdzie można spędzać upojne biebrzańskie wieczory w gronie przyjaciół podziwiając cudowne biebrzańskie zachody słońca. Dla osób lubiących spędzać wieczory przy ogniu do dyspozycji jest inna wiata pod wieżą widokową z dużym kamiennym kominkiem a obok tej wiaty przygotowane jest stanowisko do rozpalenia ogniska.

pokój dwu osobowy na parterze

pokój dwu osobowy na piętrze

pokój gościnny trzy osobowy na piętrze

kuchnio/jadalnia na parterze

łazienka na parterze i miejsce piknikowe - o nazwie - Kanciapek

Chatka Hanki od frontu i od zachodu

 
         Innym ciekawym miejscem zakwaterowania w naszym gospodarstwie jest „Chatka Hanki” mogąca pomieścić do 4 osób. Mimo niewielkich rozmiarów jest wygodna i przytulna. Na parterze Chatki Hanki znajduje się salonik ze stołem i ławami. Na parterze jest też łazienka i aneks kuchenny wyposażony we wszystko by można było we własnym zakresie przygotować całodzienne wyżywienie. Osoby nie lubiące gotować, mogą korzystać z posiłków – śniadania i obiadokolacji które przygotowuje gospodyni. Posiłki dostarczane są bezpośrednio do chatki spakowane w termosach do spożycia we własnym gronie. Sypialnia znajduje się na poddaszu, po drewnianych schodach można wejść na górę, jest tam pokój gościnny – sypialnia, gdzie ustawione są trzy łóżka, dwa podwójne i jedno pojedyncze. Telewizor jest na dole. Chatka Hanki posiada zadaszone i ogrodzone miejsce piknikowe z dużym stołem i ławami gdzie można spędzać upojne biebrzańskie wieczory w gronie przyjaciół podziwiając cudowne biebrzańskie zachody słońca. Dla osób lubiących spędzać wieczory przy ogniu do dyspozycji jest wiata pod wieżą widokową z dużym kamiennym kominkiem a obok tej wiaty przygotowane jest stanowisko do rozpalenia ogniska. Chatka Hanki jest ogrodzona z wydzielonym miejsce parkingowym.

salonik z aneksem kuchennym i łazienką

... pokój gościnny - sypialnia, gdzie ustawione są trzy łóżka.

zadaszone i ogrodzone miejsce piknikowe z dużym stołem i ławami.

Pokoik gościnny - Samotnia

        Pokoik - Samotnia jest dla wędrowców i pokrewnych dusz przemierzających rozległą dolinę Biebrzy, którym chwilowo zbrzydły namioty i chcieli by się przespać w warunkach ciut bardziej komfortowych w sympatycznym otoczeniu. Samotnia ma trzy łóżka pojedyncze.

pokoik gościnny dla wędrowców - samotnia

wiata turystyczna z kominkiem - wieża widokowa

 
     By uatrakcyjnić naszym gościom pobyt w gospodarstwie agroturystycznym „Dworek na Końcu Świata” została wybudowana Ścieżka Przyrodnicza składająca się z kilku tablic tematycznych opisujących przyrodę Doliny Biebrzy. Z myślą o gościach lubią podziwiać piękne krajobrazy została postawiona 11 metrowa wieża widokowa. „Dworek na Końcu Świata” jest jedynym z nielicznych gospodarstw nad Biebrzą który posiada na swoim terenie tej wielkości wieżę widokową z której można podziwiać piękną panoramę biebrzańskich bagien i żyjące na bagnach łosie. Jeżeli szukasz nietuzinkowego miejsca na nocleg, takiego cichego z kameralną atmosferą, otoczonego dziewiczą biebrzańską przyrodą i krystalicznie czystym powietrzem to na pewno u nas się ci spodoba.

wieża widokowa ze ścieżką przyrodniczą

widok z wieża widokowa

       Pożar bagien biebrzańskich - wiosna  19 - 25.04.2020  który objoł swym zasięgiem obszar ponad 5,500 ha.  Nasze gospodarstwo jako jedyne w dolinie Biebrzy było bezpośrednio zagrożone pożarem. I jako jedyne lekko ucierpiało w tym pożarze, co za tym idzie jest to fakt potwierdzający odludne położenie naszego gospodarstwa w dolinie Biebrzy. Nocna walka z żywiołem nieopodal naszego gospodarstwa.

Ściana ognia podchodzi do naszego pola namiotowego od strony północnej

Ścian ognia od strony zachodniej i widok po pożarze.

 

          Dojazd na Koniec Świata czyli do naszego gospodarstwa agroturystycznego "Dworek na Końcu Świata" jest czasami utrudniony z powodu rozlewisk rzeki Biebrzy. Zamieszczony filmik przedstawia drogę z Dolistowa do Kopytkowa.   PRZYJEMNEGO OGLĄDANIA - KLIKNIJ LINK

         Goście zakwaterowani w naszym gospodarstwie maja możliwość obserwacji łosi - jedną z głównych atrakcji Biebrzańskiego Parku Narodowym nie wychodząc z terenu naszego gospodarstwa, zwłaszcza że mają do swojej dyspozycji wieżę widokową. PRZYJEMNEGO OGLĄDANIA - KLIKNIJ LINK

 CENNIK - BAZA NOCLEGOWA

                                                             pokój gościnny – 2 osobowy od 90 zł do 160zł/doba *
                                                             pokój gościnny – 3 osobowy od 135 zł do 240zł/doba *
                                                             pokój gościnny – samotnia - 3 osobowy od 60 zł do 160zł/doba **
                                                             pokój gościnny – chatka Hanki – 3-4 osobowa od 220 zł do 290zł/doba ***
                                                             całodzienne wyżywienie ( śniadanie i obiadokolacja ) 70 zł/doba/osoba ****
 
     * (wysokość ceny zależy od terminu pobytu, długości pobytu jak również od innych usług wliczonych w cenę pobytu. Podany przedział cenowy nie dotyczy pobytu do 24h, singli i pobytu w święta.) Najkorzystniejsze przedział cenowy zaczyna się od siedmiu dób hotelowych.
    ** (wysokość ceny zależy od terminu pobytu, długości pobytu, ilości zakwaterowanych osób w pokoju jak również od innych usług wliczonych w cenę pobytu.  Najkorzystniejsze przedział cenowy zaczyna się od siedmiu dób hotelowych.
    *** (wysokość ceny zależy od terminu pobytu, długości pobytu. Podany przedział cenowy nie dotyczy pobytu do 24h i pobytu w święta. Dodatkowy koszt występujący w Chatce Hanki w każdym przedziale cenowym – opłata za energię elektryczną – licznik – 1,90zł/kWh. W okresie od 23.06 do 3.09 preferujemy pobyty w okresie rozliczeniowym tygodniowym. Krótsze pobyty są możliwe ale w innym przedziale cenowym )
     **** (podana cena dotyczy wykupienia wyżywienia na cały okres pobytu w gospodarstwie mini 2 doby hotelowe – minimalna grupa żywieniowa to cztery osoby dorosłe )
 
      Dokładna kalkulacja konkretnego pobytu w naszym gospodarstwie agroturystycznym podaje na telefon od ręki lub na maila w ciągu 48h - do dokładnej kalkulacji proszę podać : (datę przyjazdu i wyjazdu, liczbę osób, rodzaj zakwaterowania, dodatkowych usług czy atrakcji z jakich mieli by państwo chęć skorzystać )
 
Opłaty w Biebrzańskim Parku Narodowym tu wykupisz bilety do Parku – kliknij link      https://biebrza.eparki.pl/
 
     Wszystkie pytania związane z pobytem w gospodarstwie agroturystycznym które państwa nurtują proszę kierować pod numer telefonu
600 273 051 lub 789 333 966